Jak si spravně vybrat cylindrickou vložku

Při výběru správné cylindrické vložky musíte myslet na několik základních věcí:

1. Do jakých dveří si cylindrickou vložku kupujete

Velmi záleží na tom, kam bude cylindrická vložka potom umístěna, jestli do vchodových dveří bytu či domu, sklepů, branek, garážových vrat atd.

2. Provedení

Když jste si vybrali do jakých dveří si novou cylindrickou vložku budete kupovat, tak se musíte rozhodnout na jejím provedení. Na výběr máte tyto možnosti: oboustranná cylindrická vložka, jednostranná cylindrická vložka či oboustranná cylindrická vložka v provedení na jedné straně s knoflíkem.

3. Úroveň zabezpečení

Vždy se orientujte dle Pyramidy Bezpečnosti, případně dle požadavků pojišťovny u které si chcete Vaši nemovitost či majetek pojistit.

Při výběru vhodného výrobku Vám bude odborným rádcem Pyramida Bezpečnosti. Čtyři barevně odlišené stupně bezpečnosti reprezentují jednotlivé úrovně zabezpečení např. proti odvrtání, vyhmatání, vytržení nebo hrubému násilí.

4. Jakou poskytuje ochranu a doplňkové funkce

U každého zámku firmy FAB jsou uvedeny doplňkové funkce a jakou ochranu cylindrická vložka obsahuje. Tyto informace jsou uvedeny na obalu.

5. Změřit tloušťku dveří a vybrat odpovídající rozměry vložky

Nyní nastává to nejdůležitější, správně změřit tloušťku dveří.

  • změřit tloušťku dveří včetně kování A – měří se na každou stranu od středu otvoru pro upevňovací šroub
  • vzdálenost mezi středem otvoru pro upevňovací šroub cylindrické vložky a vnější hranou kování z vnější strany dveří B
  • vzdálenost mezi středem otvoru pro upevňovací šroub cylindrické vložky a vnější hranou kování z vnitřní strany dveří C

Spojením rozměrů B a C získáte požadovanou velikost cylindrické vložky, např. 29 + 35 mm. Velikost má být rovná nebo větší než velikost t (tloušťka dveří včetně kování). Cylindrická vložka by neměla přesahovat kování na každé straně dveří o více jak 3 mm. Údaj o rozměrech cylindrické vložky je uvedený na obalu.